ROV20H220M-S
Manufacturer Part Number:
ROV20H220M-S
Part of Description:
VARISTOR 22V 3KA DISC 20MM
Capacitance @ Frequency :
21200 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
3 kA
Energy :
16J
Features :
Maximum AC Volts :
14 V
Maximum DC Volts :
18 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
26.4 V
Varistor Voltage (Min) :
17.6 V
Varistor Voltage (Typ) :
22 V