ROV20-621K-S
Manufacturer Part Number:
ROV20-621K-S
Part of Description:
VARISTOR 620V 6.5KA DISC 20MM
Capacitance @ Frequency :
605 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
6.5 kA
Energy :
328J
Features :
Maximum AC Volts :
385 V
Maximum DC Volts :
505 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
682 V
Varistor Voltage (Min) :
558 V
Varistor Voltage (Typ) :
620 V