ROV14-781K-S
Manufacturer Part Number:
ROV14-781K-S
Part of Description:
VARISTOR 780V 4.5KA DISC 14MM
Capacitance @ Frequency :
252 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
4.5 kA
Energy :
184J
Features :
Maximum AC Volts :
485 V
Maximum DC Volts :
640 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Max) :
858 V
Varistor Voltage (Min) :
702 V
Varistor Voltage (Typ) :
780 V