ROV10H821K-S
Manufacturer Part Number:
ROV10H821K-S
Part of Description:
VARISTOR 820V 3.5KA DISC 10MM
Capacitance @ Frequency :
130 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
3.5 kA
Energy :
118J
Features :
Maximum AC Volts :
510 V
Maximum DC Volts :
670 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
902 V
Varistor Voltage (Min) :
738 V
Varistor Voltage (Typ) :
820 V