ROV10H470K-S
Manufacturer Part Number:
ROV10H470K-S
Part of Description:
VARISTOR 47V 1KA DISC 10MM
Capacitance @ Frequency :
3140 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1 kA
Energy :
6.8J
Features :
Maximum AC Volts :
30 V
Maximum DC Volts :
38 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
51.7 V
Varistor Voltage (Min) :
42.3 V
Varistor Voltage (Typ) :
47 V