ROV07H621K-S
Manufacturer Part Number:
ROV07H621K-S
Part of Description:
VARISTOR 620V 1.75KA DISC 7MM
Capacitance @ Frequency :
80 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1.75 kA
Energy :
54J
Features :
Maximum AC Volts :
385 V
Maximum DC Volts :
505 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 7mm
Varistor Voltage (Max) :
682 V
Varistor Voltage (Min) :
558 V
Varistor Voltage (Typ) :
620 V