ROV05H270K
Manufacturer Part Number:
ROV05H270K
Part of Description:
VARISTOR 27V 250A DISC 5MM
Capacitance @ Frequency :
1070 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
250 A
Energy :
1.1J
Features :
Maximum AC Volts :
17 V
Maximum DC Volts :
22 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 5mm
Varistor Voltage (Max) :
29.7 V
Varistor Voltage (Min) :
24.3 V
Varistor Voltage (Typ) :
27 V