TMOV34S181M
Manufacturer Part Number:
TMOV34S181M
Part of Description:
VARISTOR 284V 40KA SQUARE 34MM
Capacitance @ Frequency :
6800 pF @ 1 MHz
Energy :
400J
Maximum AC Volts :
180 V
Maximum DC Volts :
240 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Square 34mm, Formed Tabs, 3-Lead
Product Status :
Obsolete
Varistor Voltage (Max) :
312 V
Varistor Voltage (Min) :
256 V
Varistor Voltage (Typ) :
284 V