ROV20H431K-S
Manufacturer Part Number:
ROV20H431K-S
Part of Description:
VARISTOR 430V 10KA DISC 20MM
Capacitance @ Frequency :
860 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
10 kA
Energy :
303J
Features :
Maximum AC Volts :
275 V
Maximum DC Volts :
350 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
473 V
Varistor Voltage (Min) :
387 V
Varistor Voltage (Typ) :
430 V