ROV20E201K-S-2
Manufacturer Part Number:
ROV20E201K-S-2
Part of Description:
VARISTOR 200V 12.5KA DISC 20MM
Capacitance @ Frequency :
1830 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
12.5 kA
Energy :
168J
Features :
Maximum AC Volts :
130 V
Maximum DC Volts :
170 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
220 V
Varistor Voltage (Min) :
180 V
Varistor Voltage (Typ) :
200 V