ROV14-681K-S
Manufacturer Part Number:
ROV14-681K-S
Part of Description:
VARISTOR 680V 4.5KA DISC 14MM
Capacitance @ Frequency :
312 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
4.5 kA
Energy :
172J
Features :
Maximum AC Volts :
420 V
Maximum DC Volts :
560 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Max) :
748 V
Varistor Voltage (Min) :
612 V
Varistor Voltage (Typ) :
680 V