ROV14-621K-S
Manufacturer Part Number:
ROV14-621K-S
Part of Description:
VARISTOR 620V 4.5KA DISC 14MM
Capacitance @ Frequency :
305 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
4.5 kA
Energy :
164J
Features :
Maximum AC Volts :
385 V
Maximum DC Volts :
505 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Max) :
682 V
Varistor Voltage (Min) :
558 V
Varistor Voltage (Typ) :
620 V