ROV10H270K
Manufacturer Part Number:
ROV10H270K
Part of Description:
VARISTOR 27V 1KA DISC 10MM
Capacitance @ Frequency :
4740 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1 kA
Energy :
3.9J
Features :
Maximum AC Volts :
17 V
Maximum DC Volts :
22 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
29.7 V
Varistor Voltage (Min) :
24.3 V
Varistor Voltage (Typ) :
27 V