ROV10-221K-2
Manufacturer Part Number:
ROV10-221K-2
Part of Description:
VARISTOR 220V 2.5KA DISC 10MM
Capacitance @ Frequency :
393 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
2.5 kA
Energy :
31J
Features :
Maximum AC Volts :
140 V
Maximum DC Volts :
180 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
242 V
Varistor Voltage (Min) :
198 V
Varistor Voltage (Typ) :
220 V