ROV05-331K-S-2
Manufacturer Part Number:
ROV05-331K-S-2
Part of Description:
VARISTOR 330V 400A DISC 5MM
Capacitance @ Frequency :
60 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
400 A
Energy :
11.5J
Features :
Maximum AC Volts :
210 V
Maximum DC Volts :
275 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 5mm
Varistor Voltage (Max) :
363 V
Varistor Voltage (Min) :
297 V
Varistor Voltage (Typ) :
330 V