VR1005CCA270-T
- Manufacturer Part Number:
- VR1005CCA270-T
- Part of Description:
- VARISTOR 27V 1A 0402
- Capacitance @ Frequency :
- 15 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 1 A
- Maximum DC Volts :
- 15 V
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C (TA)
- Varistor Voltage (Max) :
- 32.4 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 21.6 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 27 V