ROV14-180M-S
Manufacturer Part Number:
ROV14-180M-S
Part of Description:
VARISTOR 18V 1KA DISC 14MM
Capacitance @ Frequency :
14898 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1 kA
Energy :
4.7J
Features :
Maximum AC Volts :
11 V
Maximum DC Volts :
14 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Max) :
21.6 V
Varistor Voltage (Min) :
14.4 V
Varistor Voltage (Typ) :
18 V