ROV10-431K-S
Manufacturer Part Number:
ROV10-431K-S
Part of Description:
VARISTOR 430V 2.5KA DISC 10MM
Capacitance @ Frequency :
216 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
2.5 kA
Energy :
66J
Features :
Maximum AC Volts :
275 V
Maximum DC Volts :
350 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
473 V
Varistor Voltage (Min) :
387 V
Varistor Voltage (Typ) :
430 V