ROV05-431K-S
Manufacturer Part Number:
ROV05-431K-S
Part of Description:
VARISTOR 430V 400A DISC 5MM
Capacitance @ Frequency :
47 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
400 A
Energy :
16.5J
Features :
Maximum AC Volts :
275 V
Maximum DC Volts :
350 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 5mm
Varistor Voltage (Max) :
473 V
Varistor Voltage (Min) :
387 V
Varistor Voltage (Typ) :
430 V