EZJ-ZSV800AA
Manufacturer Part Number:
EZJ-ZSV800AA
Manufacturer/Brand:
Panasonic - ATG
Part of Description:
VARISTOR 80V 0504
Manufacturer :
Panasonic - ATG
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
2.1 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
Energy :
Features :
Maximum AC Volts :
Maximum DC Volts :
18 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
0504 (1410 Metric)
Product Status :
Obsolete
Varistor Voltage (Max) :
Varistor Voltage (Min) :
Varistor Voltage (Typ) :
80 V