EZJ-ZSV270EA
Manufacturer Part Number:
EZJ-ZSV270EA
Part of Description:
VARISTOR 27V 5A 0504
Capacitance @ Frequency :
33 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
5 A
Maximum DC Volts :
16 V
Number of Circuits :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Typ) :
27 V