V33MLA1206WA
Manufacturer Part Number:
V33MLA1206WA
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
VARISTOR 43.5V 180A 1206
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
500 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
180 A
Energy :
0.8J
Features :
Maximum AC Volts :
26 V
Maximum DC Volts :
33 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Obsolete
Varistor Voltage (Max) :
49 V
Varistor Voltage (Min) :
38 V
Varistor Voltage (Typ) :
43.5 V