V120MLA1210WA
Manufacturer Part Number:
V120MLA1210WA
Part of Description:
VARISTOR 150V 125A 1210
Capacitance @ Frequency :
80 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
125 A
Energy :
2J
Features :
Maximum AC Volts :
107 V
Maximum DC Volts :
120 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Product Status :
Obsolete
Varistor Voltage (Max) :
165 V
Varistor Voltage (Min) :
135 V
Varistor Voltage (Typ) :
150 V