V120MLA1210H
Manufacturer Part Number:
V120MLA1210H
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
VARISTOR 150V 125A 1210
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
80 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
125 A
Energy :
2J
Features :
Maximum AC Volts :
107 V
Maximum DC Volts :
120 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Product Status :
Obsolete
Varistor Voltage (Max) :
165 V
Varistor Voltage (Min) :
135 V
Varistor Voltage (Typ) :
150 V