SVMH4532KA251PT401
Manufacturer Part Number:
SVMH4532KA251PT401
Part of Description:
VARISTOR 429V 400A 1812
Current - Surge :
400 A
Energy :
6.4J
Features :
Maximum AC Volts :
250 V
Maximum DC Volts :
320 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Varistor Voltage (Max) :
429 V
Varistor Voltage (Min) :
351 V
Varistor Voltage (Typ) :
390 V