SVMH2016KA231PT101
Manufacturer Part Number:
SVMH2016KA231PT101
Part of Description:
VARISTOR 396V 100A 0806
Current - Surge :
100 A
Energy :
0.36J
Features :
Maximum AC Volts :
230 V
Maximum DC Volts :
300 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
0806 (2016 Metric)
Varistor Voltage (Max) :
396 V
Varistor Voltage (Min) :
324 V
Varistor Voltage (Typ) :
360 V