SVMH2016KA151PT181
Manufacturer Part Number:
SVMH2016KA151PT181
Manufacturer/Brand:
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Part of Description:
VARISTOR 264V 180A 0806
Manufacturer :
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
Current - Surge :
180 A
Energy :
0.36J
Features :
Maximum AC Volts :
150 V
Maximum DC Volts :
200 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
0806 (2016 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
264 V
Varistor Voltage (Min) :
216 V
Varistor Voltage (Typ) :
240 V