SDV2012A260C251NPTF
Manufacturer Part Number:
SDV2012A260C251NPTF
Manufacturer/Brand:
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Part of Description:
VARISTOR 38V 60A 0805
Manufacturer :
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
250 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
60 A
Energy :
0.2J
Features :
Maximum AC Volts :
18.4 V
Maximum DC Volts :
26 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
38 V
Varistor Voltage (Min) :
31 V
Varistor Voltage (Typ) :
34.5 V