TMOV34S571MP
Manufacturer Part Number:
TMOV34S571MP
Part of Description:
VARISTOR 910V 40KA SQUARE 34MM
Capacitance @ Frequency :
2200 pF @ 1 MHz
Energy :
990J
Maximum AC Volts :
575 V
Maximum DC Volts :
730 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Square 34mm, Formed Tabs, 3-Lead
Varistor Voltage (Max) :
1.001 kV
Varistor Voltage (Min) :
819 V
Varistor Voltage (Typ) :
910 V