SMOV34S551NP
Manufacturer Part Number:
SMOV34S551NP
Part of Description:
VARISTOR 854.5V 40KA BOX 5 LEAD
Capacitance @ Frequency :
2250 pF @ 1 MHz
Energy :
965J
Maximum AC Volts :
550 V
Maximum DC Volts :
700 V
Operating Temperature :
-45°C ~ 75°C (TA)
Varistor Voltage (Max) :
939 V
Varistor Voltage (Min) :
770 V
Varistor Voltage (Typ) :
854.5 V