SMOV34S421NP
Manufacturer Part Number:
SMOV34S421NP
Part of Description:
VARISTOR 680V 40KA BOX 5 LEAD
Capacitance @ Frequency :
3000 pF @ 1 MHz
Energy :
910J
Maximum AC Volts :
420 V
Maximum DC Volts :
560 V
Operating Temperature :
-45°C ~ 75°C (TA)
Varistor Voltage (Max) :
748 V
Varistor Voltage (Min) :
612 V
Varistor Voltage (Typ) :
680 V