TMOV34S681MP
Manufacturer Part Number:
TMOV34S681MP
Part of Description:
VARISTOR 1.0875KV 40KA SQU 34MM
Capacitance @ Frequency :
2000 pF @ 1 MHz
Energy :
1100J
Maximum AC Volts :
680 V
Maximum DC Volts :
890 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Square 34mm, Formed Tabs, 3-Lead
Varistor Voltage (Max) :
1.195 kV
Varistor Voltage (Min) :
980 V
Varistor Voltage (Typ) :
1.0875 kV