TMOV34S301MP
Manufacturer Part Number:
TMOV34S301MP
Part of Description:
VARISTOR 470V 40KA SQUARE 34MM
Capacitance @ Frequency :
4050 pF @ 1 MHz
Energy :
590J
Maximum AC Volts :
300 V
Maximum DC Volts :
400 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Square 34mm, Formed Tabs, 3-Lead
Varistor Voltage (Max) :
517 V
Varistor Voltage (Min) :
423 V
Varistor Voltage (Typ) :
470 V