ERZ-C40CK431B
Manufacturer Part Number:
ERZ-C40CK431B
Part of Description:
VARISTOR 430V 30KA DISC 40MM
Current - Surge :
30 kA
Energy :
500J
Features :
Maximum AC Volts :
275 V
Maximum DC Volts :
350 V
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 40mm, Formed Tabs
Varistor Voltage (Max) :
473 V
Varistor Voltage (Min) :
387 V
Varistor Voltage (Typ) :
430 V