TMOV25SP200M
Manufacturer Part Number:
TMOV25SP200M
Part of Description:
VARISTOR 314V 20KA SQUARE 25MM
Capacitance @ Frequency :
1700 pF @ 1 MHz
Energy :
270J
Maximum AC Volts :
200 V
Maximum DC Volts :
265 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Square 25mm, 3 Lead
Varistor Voltage (Max) :
345 V
Varistor Voltage (Min) :
283 V
Varistor Voltage (Typ) :
314 V