TMOV25SP200E
Manufacturer Part Number:
TMOV25SP200E
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
VARISTOR 314V 20KA SQUARE 25MM
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
1700 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
20 kA
Energy :
270J
Features :
Thermally Protected
Maximum AC Volts :
200 V
Maximum DC Volts :
265 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Square 25mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
345 V
Varistor Voltage (Min) :
283 V
Varistor Voltage (Typ) :
314 V