TMOV25SP175E
Manufacturer Part Number:
TMOV25SP175E
Part of Description:
VARISTOR 270V 20KA SQUARE 25MM
Capacitance @ Frequency :
1900 pF @ 1 MHz
Energy :
250J
Maximum AC Volts :
175 V
Maximum DC Volts :
225 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Square 25mm
Varistor Voltage (Max) :
297 V
Varistor Voltage (Min) :
243 V
Varistor Voltage (Typ) :
270 V