VDRUS20Z625BSE
Manufacturer Part Number:
VDRUS20Z625BSE
Part of Description:
VDR US 20D 130AA 625V STLDS
Capacitance @ Frequency :
280 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
13 kA
Energy :
650J
Features :
Maximum AC Volts :
625 V
Maximum DC Volts :
825 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
1.1 kV
Varistor Voltage (Min) :
900 V
Varistor Voltage (Typ) :
1 kV