VDRUS20Z275BSE
Manufacturer Part Number:
VDRUS20Z275BSE
Part of Description:
VDR US 20D 130AA 275V STLDS BULK
Capacitance @ Frequency :
900 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
13 kA
Energy :
380J
Features :
Maximum AC Volts :
275 V
Maximum DC Volts :
350 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
473 V
Varistor Voltage (Min) :
387 V
Varistor Voltage (Typ) :
430 V