VDRUS20Z510BSE
Manufacturer Part Number:
VDRUS20Z510BSE
Part of Description:
VDR US 20D 130AA 510V STLDS
Capacitance @ Frequency :
400 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
13 kA
Energy :
545J
Features :
Maximum AC Volts :
510 V
Maximum DC Volts :
670 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
902 V
Varistor Voltage (Min) :
738 V
Varistor Voltage (Typ) :
820 V