MLV2220E33003T
Manufacturer Part Number:
MLV2220E33003T
Manufacturer/Brand:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Part of Description:
VARISTOR 47V 1.2KA 2220
Manufacturer :
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
4000 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1.2 kA
Energy :
12J
Features :
Maximum AC Volts :
30 V
Maximum DC Volts :
38 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
51.7 V
Varistor Voltage (Min) :
42.3 V
Varistor Voltage (Typ) :
47 V