MLV2220E36003T
Manufacturer Part Number:
MLV2220E36003T
Manufacturer/Brand:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Part of Description:
VARISTOR 100V 800A 2220
Manufacturer :
Capacitance @ Frequency :
800 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
800 A
Energy :
6.8J
Features :
Maximum AC Volts :
60 V
Maximum DC Volts :
85 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Varistor Voltage (Max) :
110 V
Varistor Voltage (Min) :
90 V
Varistor Voltage (Typ) :
100 V