VDRUS14X175BSE
Manufacturer Part Number:
VDRUS14X175BSE
Part of Description:
VDR US 14D 8000A 175V STLDS BULK
Capacitance @ Frequency :
750 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
8 kA
Energy :
116J
Features :
Maximum AC Volts :
175 V
Maximum DC Volts :
225 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Max) :
302.5 V
Varistor Voltage (Min) :
247.5 V
Varistor Voltage (Typ) :
275 V