VDRH20X060BSE
Manufacturer Part Number:
VDRH20X060BSE
Manufacturer/Brand:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Part of Description:
VARISTOR 100V 10KA DISC 22.50MM
Manufacturer :
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
4600 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
10 kA
Energy :
72J
Features :
Maximum AC Volts :
60 V
Maximum DC Volts :
85 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Disc 22.50mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
110 V
Varistor Voltage (Min) :
90 V
Varistor Voltage (Typ) :
100 V