AMCV-2220H-850-T
Manufacturer Part Number:
AMCV-2220H-850-T
Part of Description:
VARISTOR 100V 900A 2220
Capacitance @ Frequency :
700 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
900 A
Energy :
8.5J
Features :
Maximum AC Volts :
60 V
Maximum DC Volts :
85 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) :
110 V
Varistor Voltage (Min) :
90 V
Varistor Voltage (Typ) :
100 V