VDRH14M030BKE
Manufacturer Part Number:
VDRH14M030BKE
Manufacturer/Brand:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Part of Description:
VARISTOR 47V 2KA DISC 16MM
Manufacturer :
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
6000 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
2 kA
Energy :
14J
Features :
Maximum AC Volts :
30 V
Maximum DC Volts :
38 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Disc 16mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
51.7 V
Varistor Voltage (Min) :
42.3 V
Varistor Voltage (Typ) :
47 V