V20H550PL3T
Manufacturer Part Number:
V20H550PL3T
Part of Description:
VARISTOR 910V 10KA DISC 20MM
Capacitance @ Frequency :
300 pF @ 1 MHz
Energy :
450J
Features :
Maximum AC Volts :
550 V
Maximum DC Volts :
745 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
1.001 kV
Varistor Voltage (Min) :
819 V
Varistor Voltage (Typ) :
910 V