V20H300PL2T
Manufacturer Part Number:
V20H300PL2T
Part of Description:
VARISTOR 470V 10KA DISC 20MM
Capacitance @ Frequency :
800 pF @ 1 MHz
Energy :
290J
Features :
Maximum AC Volts :
300 V
Maximum DC Volts :
385 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
517 V
Varistor Voltage (Min) :
423 V
Varistor Voltage (Typ) :
470 V