AMCV-1812H-850-T
Manufacturer Part Number:
AMCV-1812H-850-T
Part of Description:
VARISTOR 100V 600A 1812
Capacitance @ Frequency :
300 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
600 A
Energy :
4J
Features :
Maximum AC Volts :
60 V
Maximum DC Volts :
85 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Varistor Voltage (Max) :
110 V
Varistor Voltage (Min) :
90 V
Varistor Voltage (Typ) :
100 V