VDRUS07M140BKE
Manufacturer Part Number:
VDRUS07M140BKE
Part of Description:
VDR US 07D 1800A 140V KNLDS
Capacitance @ Frequency :
290 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1.8 kA
Energy :
23J
Features :
Maximum AC Volts :
140 V
Maximum DC Volts :
180 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 7mm
Varistor Voltage (Max) :
242 V
Varistor Voltage (Min) :
198 V
Varistor Voltage (Typ) :
220 V